VANDAS: Vládně-poslanecká fraška

Img_2047 11. července 2018 Druhá vláda Andreje Babiše dnes žádá poslance o důvěru. I když je téměř stoprocentně jisté, že se tak stane. Samotná diskuze v Poslanecké sněmovně nabízí bizarní podívanou, která začala již projevem premiéra Babiše. Ten mluvil tak dlouho, nepřehledně a chaoticky, že vlastně ani nikdo neví, o čem hovořil. Zkráceně se dá říci, že slíbil všechno všem.

V následně poslanecké debatě se míchaly projevy zástupců parlamentních stran. Bylo slyšet obhajobu vlády, horlivý antikomunismus, bláboly a tlachy, jejichž autoři by často bez papíru nepřečetli ani slovo. Mnozí z diskutujících zapomněli, že seděli s tím „netvorem“ Babišem ve vládě a spokojeně mlaskali u koryta. Byla to opravdu fraška, která jen dokumentuje, proč jsou lidé politikou tak znechuceni.

Sám za sebe mohu jen dodat, že Babiš volby vyhrál, ať se to někomu líbí nebo ne. Mě se to nelíbí, nejsem spokojen s tím, že bývalý agent státní bezpečnosti je u vládního kormidla, ale musím respektovat, že si ho lidé zvolili. O tom je totiž opravdová demokracie. Ne ta pokřivená, kterou nám předvádějí mnozí tzv. demokraté.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

webarchív