Covidismus: 4 roky od nástupu nové totality

Dsc02039_14 1. března 2024 Dnes je to přesně čtyři roky – 1. března 2020 - co byly na území České republiky zaznamenány první tři případy viru, označovaného jako covid – 19. Je to den, kdy započalo u nás období, které se později začalo označovat covidismus, trvající oficiálně do 5. května 2023.

Ač by mnozí politici nejraději na toto období zapomněli, je nutné si ho neustále připomínat. Zejména proto, že docházelo do té doby k nepředstavitelnému omezování osobních svobod občanů a segregaci lidí. Byla nařizována opatření, jejichž protizákonnost v desítkách případů zpětně konstatoval soud.

Absurdity typu: zákaz cestování z okresu do okresu, nemožnost pro zdravé lidi zajít si na kafe, do restaurace nebo do fitka, nucení nosit roušky, respirátory (dokonce i v osobních autech!), policejní násilí proti tzv. odmítačům, vyvolávání nenávisti, za hojné podpory médií, vůči všem, kteří si dovolili zpochybňovat daný směr a stanovenou vládní linii. Právě na to vše by nejraději zapomněli viníci těchto zákazů a opatření, fanatičtí covidisté, se svými katastrofickými scénáři (například mrazáky na mrtvoly).

Bylo až neuvěřitelné sledovat, co všechno si lidé nechají líbit, jak snadno podlehli totalitní mašinerii, a jak lehce se nechali připravit o svoje svobody a práva. A to je nebezpečné i do budoucna, protože taková situace se může klidně opakovat.

I proto je nutné období covidismu prozkoumat v oblasti trestněprávní, zmapovat, kdo záměrně porušoval zákony a ústavní práva občanů. Důsledně, padni komu padni, a viníky poslat před spravedlivý soud.

Mgr. Tomáš Vandas      

webarchív