DS vs. vnitro: Kdo se bojí pravdy?

O schopnosti a funkčnosti české justice si občané, často na základě osobní zkušenosti, nedělají velké iluze. Směšné tresty vrahům, korupčníkům, absence práva a spravedlnosti, zato však nekompromisní potírání opozičních politických názorů a posílání do vězení za držení transparentu. Taková je dnešní realita soudnictví.
    
Na jaře roku 2007 vydalo Ministerstvo vnitra manuál pro Policii ČR pod názvem „Symboly používané extremisty na území ČR v současnosti“. Mezi tzv. extremistické symboly bylo zařazeno i logo Dělnické strany, tedy ozubené kolo s písmeny D a S uprostřed. Na tuto nehoráznost a poškození pověsti řádně registrované politické strany jsme reagovali podáním žaloby k Městskému soudu v Praze (dne 29. května 2007) a dožadovali jsme se od resortu vnitra omluvy.
    
Uběhl více než rok a v kauze se nic nedělo. I proto jsem dne 15. července 2008 vznesl na soud dotaz s žádostí o sdělení termínu soudního jednání. Na tento dopis přišla odpověď dne 11. srpna 2008, v níž paní soudkyně JUDr. Růžena Kučerová sděluje, lidově řečeno, že jsme v pořadí a musíme čekat, než na nás přijde řada.
    
Máme konec července roku 2009 a stále jsme se nedobrali k jedinému soudnímu stání! Celé to na mě dělá dojem, že se někdo tohoto soudu bojí. Nejdříve byla upřena naděje našich odpůrců na podaný zákaz naší strany, což skončilo pro iniciátory fiaskem. Nyní vláda komunisty Fischera připravuje návrh nový a „demokraté“ opět upínají své naděje k Nejvyššímu správnímu soudu. Zřejmě se tedy soudu s vnitrem, prolezlým korytáři a estébáky, dočkáme až někdy v příštím roce.
    
Kdo se tady bojí pravdy? Kdo má strach z našich argumentů a názorů? Dělnická strana to není.  

Tomáš Vandas, 28. července 2009

webarchív