EUhovadiny na pokračování

Dsc02022_5 9. června 2022 Evropský parlament včera schválil návrh, který znamená zákaz prodeje nových osobních aut od roku 2035. Ihned jsme byli ujišťováni, že se to nedotkne ojetých vozů a lidé budou mít možnost je i nadále používat. To je však velmi diskutabilní, protože si dovedu představit, jak ekofanatičtí neomarxisté prosadí i na ojetá auta tak vysokou daň, že lidé mít na provoz prostě nebudou.

Je potřeba si uvědomit, že tady nejde o nějakou ekologii. Jde o to, znemožnit lidem vlastnit auta a omezit jejich dostupnost. Nová elektroauta jsou tak drahá, že si je bude moci dovolit jen vyvolená elita. Jde tak o další střípek do mozaiky tvorby Nového světového řádu, jehož cílem je mj. i minimalizace osobního vlastnictví. Nebo si fakt někdo myslí, že toto opatření pomůže snížit emise skleníkových plynů, když Čína, Indie a další pojedou v dosavadních kolejích?

Euhovadiny pod taktovkou Evropské unie budou znamenat zchudnutí lidí, likvidaci živnostníků a střední třídy. A to velmi vyhovuje. Chudí a na státu závislí lidé se přeci dobře ovládají. A co si nechají líbit, to už se úspěšně vyzkoušelo za covidismu.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

webarchív