Ministře Pecino, chovejte se jako chlap!

Sdělovací prostředky ve čtvrtek 10. září přinesly zprávu, podle které si hodlá česká vláda najmout do soudního sporu s Dělnickou stranou soukromého právního zástupce (viz iDNES). V této souvislosti se skloňuje jméno Tomáše Sokola, mezi jehož klienty patří například uprchlý tunelář Krejčíř.
    
To, že někdejší horlivý komunistický bijec dnes se stejnou horlivostí obhajuje bývalé komunisty, ani tak nepřekvapí. Stejně tak rozhazování peněz daňových poplatníků za služby jednoho z nejdražších advokátů v době ekonomické krize. 
Pozoruhodná je však jedna věc: vláda a ministr vnitra Pecina se evidentně bojí soudního verdiktu a snaží se schovat pod Sokolova křídla.
   
Ministře Pecino, chovejte se jako chlap a postavte se sám hájit stanovisko vlády, jehož jste iniciátorem. Silácká slova můžete dokázat i činy. A jelikož Dělnickou stranu budu opět zastupovat já osobně, můžeme změřit u soudu své názory a argumenty.
    
Obávám se ale, že pan ministr se opět projeví jako typický kariéristický úředníček. Alibistický, opatrný a zalezlý ve své kanceláři. 

Tomáš Vandas, 11. září 2009

webarchív