Novoroční slovo (1.1.2010)

Vstupujeme do nového roku 2010 a asi nebudu daleko od pravdy, že většina občanů tak činí s velkými obavami a pocitem nejistoty. Nastávající rok bude rokem supervolebním, v němž budou lidé rozhodovat o svých zástupcích v Parlamentu a v obecních a městských zastupitelstvech. A vzhledem k tíživému vývoji ve společnosti to bude rozhodování klíčové.

V nadcházejícím roce můžeme čekat zhoršení ekonomické situace. Rozhodně jsme se ode dna neodrazili, jak se nás snaží přesvědčit ekonomičtí „experti“. Prohlubující se zadlužení státu má zastavit zvyšování DPH, zvyšování nájmů, zdražování služeb, tepla, elektřiny a jídla. Prázdnou státní kasu mají již poněkolikáté ze svých kapes pomáhat zaplnit ti, kteří nic nezavinili.

A skuteční viníci? Ti nyní usilovně přemítají, jak znovu obalamutit důvěřivé voliče, aby jim opět dali své hlasy. I proto se otřepané a zprofanované tváře skrývají do blyštivých a lákavých šatů (například TOP 09) ve snaze udržet se u koryta za každou cenu a prodloužit si tak vládnutí.

Předvolební kampaň bude opět plná slibů. Co bude, jak bude, co udělají. Nikdo však z té parlamentní bandy neřekne, že jakmile obdrží mandát, rychle ztratí paměť. Již nyní se neoficiálně objevují informace o dalším připravovaném úsporném balíčku, znamenajícím ještě větší drastická opatření vůči lidem. Někdo může namítnout, že oni (myšleno vládnoucí elita) si rovněž snížili platy. Ano, snížili. O dva tisíce. A v roce 2011 bude následovat navýšení asi o deset tisíc. Je to tedy jen takové plané gesto.

Dělnická strana půjde do nadcházejícího volebního roku s odhodláním prorazit ten zdánlivě jednolitý monolit parlamentních stran. Víme velice dobře, že bez podpory občanů, bez jejich důvěry, to nepůjde. Mohu všem našim členům a sympatizantům slíbit, že uděláme maximum pro to, abychom ten monolit nahlodali, abychom jim ukázali, že společnost, v níž mají prim korupčníci, kriminálníci a imigranti na úkor těch poctivých, nebude navěky.

Boj za sociální spravedlnost začíná. Vítejte v novém roce!

Tomáš Vandas, 1. ledna 2010

webarchív