Po volbách a před volbami

Sotva utichl předvolební boj do Evropského parlamentu, jehož výsledkem byl i historický úspěch Dělnické strany umocněný ziskem státní dotace za hlasy, začíná nám předvolební kampaň nanovo.
 
Předčasné parlamentní volby, které se uskuteční začátkem října, jsou výsledkem dohody velké koalice mezi socialisty a občanskými demokraty. Právě tyto strany, zdiskreditované korupcí, politikařením a styky na mafiánské podsvětí, vycítily nebezpečí ve vzrůstající nespokojenosti občanů, což v kombinaci s ekonomickou krizí mohlo znamenat volební propadák. I proto se Topolánek s Paroubkem v klidu dohodli na ustanovení úřednické vlády statistika a bývalého komunisty Fischera, čímž se oba elegantně vyvlékli z odpovědnosti za tragický stav v zemi, jenž padá na jejich vrub.
 
Tato dočasná schovávaná má za cíl před volbami vyvolat dojem, že oni za nic nemohou, nic nezavinili a hodlají krizi napravit po svém opětovném zvolení. Kromě této léčky se ovšem na důvěřivé voliče připravuje i další past. Donedávna „pravověrný“ lidovec Kalousek poznal, že z jeho mateřské strany už nic nekápne a kocábka se pomalu potápí. Vymyslel proto jakýsi TOP, do jehož čela instaloval knížete Schwarzenberga, náhle procitnuvšího ze zeleného opojení. K tomuto spolku se najednou přidávají i další profláknuté tváře jako Parkanová, Severa aj.
 
Ten kdo politiku sleduje podrobněji nemůže přehlédnout fakt, že jde již o několikátý pokus oblafnout lidi a pod novou fasádou se pořád skrývají tytéž staré tváře. Stačí si připomenout Unii svobody, Čtyřkoalici, Evropské demokraty a naposledy pseudozelené.
 
Dělnická strana předstupuje před občany s přímým hledím, naše názory měnit nebudeme jen proto, abychom falešně obelhávali s vidinou rychlejšího úspěchu. My jdeme trpělivě, krůček po krůčku již více než šest let. A to je naše deviza.
 
V parlamentních volbách nás nyní čeká premiéra. Jistě se na naší hlavu snese opět sprcha urážek, pomluv a zastrašování. Režim se totiž národní opozice bojí jak čert kříže. Věřím proto, že v parlamentních volbách uspějeme natolik, abychom dali vládní mafii důrazně najevo, že se s námi musí počítat čím dál víc.

Tomáš Vandas, 1. července 2009

webarchív