Pouze jedna strana před námi. Pak už je parlament

Graf

V době, kdy naše strana bojuje o svoji existenci u Nejvyššího správního soudu a čelí snaze vládnoucího režimu nás zrušit, přinášejí agentury zajímavé výsledky volebních preferencí. Podle nich se Dělnická strana stává druhou nejsilnější mimoparlamentní stranou.

Vzestup DS potvrdila agentura Median (1,8 %) a nejnověji CVVM (1,5 % - viz graf). DS se tak vymanila ze sloupku „ostatní“ a směle navyšuje sloupek vlastní.

Co to všechno znamená? Především je to skutečnost, že lidé se pomalu přestávají bát přihlásit se k sympatiím k ozubenému kolu a nevidí na tom nic špatného. Dále, že naše strana se stává tzv. protestním subjektem, k němuž se lidé upínají ve stavu těžké deziluze z vývoje ve společnosti a hledají naději na opravdovou změnu. Mimochodem, dříve z toho těžili zejména komunisté. A nelze opomenout ani fakt, že vládní skandalizace – tedy opakované fráze o neonacistech a extremistech – zjevně ztrácí na účinnosti.

Zvyšující se volební preference Dělnické strany mě naplňují optimistem. Máme naději! Teď jde o to zmobilizovat všechny síly v nadcházející předvolební kampani. Udělat maximum pro společný úspěch, pro propagaci našeho programu a názorů, nedat se odradit ani znejistit všelijakými „chytrolíny“, kteří z tepla domova a z proleželého gauče radí, jak bychom tu politiku měli dělat.

Věřím, že naše úsilí bude korunováno úspěchem a největší odměnou bude pro nás křečovitý výraz ve tvářích našich odpůrců.

Pojďme do toho naplno!

Tomáš Vandas, 28. ledna 2010

webarchív