Reakce na Pecinu: Nové koště…

…dobře mete. Praví jedno staré lidové rčení. V případě nového ministra vnitra Martina Peciny se sice dá hovořit o novém koštěti, ale zamést chce především s Dělnickou stranou. Alespoň to vyplývá z jeho siláckého prohlášení po nástupu do funkce.
    
Nikoliv boj proti kriminalitě, korupci a mafiánům v politice, ale nový pokus o zákaz Dělnické strany. To je hlavní priorita pana Peciny. Je vidět, že nový ministr je evidentně mimo realitu a místo skutečných problémů se snaží na politickou objednávku o likvidaci opoziční politické strany.
    
Napadá mě několik otázek. Koho vlastně pan Pecina zastupuje? Kdo ho volil? Kdo mu dal mandát k takovým prohlášením? Nikdo! Je to pouhý úředník, který si vždy užíval lukrativních postů. Nejdříve teplého křesílka v ČEZu, nyní vedl antimonopolní úřad, kterého se chtěl držet zuby nehty i ve funkci ministra. O jeho „velkém“ pracovním nasazení vypovídá i fakt, že chtěl agendu úřadu vyřizovat o víkendech…
    
Pecina a jemu podobní jsou duševní ztroskotanci bez pevných názorů a myšlenek. Právě takoví jedinci jsou největší ostudou našeho národa. Jsem přesvědčen, že dělnické koště tyto kreatury vymete tak důkladně a jednou provždy, že se budou divit.

Tomáš Vandas, 11. května 2009

webarchív