Vandas pro Facebook: Oranžový Pecina

Ministr vnitra Pecina je osobou, která si za svými názory „neochvějně“ stojí. Jednou je sice prosazuje v dresu občanských demokratů, podruhé zase v barvách sociálních demokratů, ale to je vlastně jedno. Modrá nebo oranžová. Každá sice znamená něco jiného, ale jedno mají společné: výtah k moci, k pohodlnému a bezstarostnému žití díky správné stranické legitimaci.

Stranický průkaz ČSSD musel Pecina naoko zahodit, když se stal šéfem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Statut bezpartijního si zachovává i jako člen úřednického kabinetu, ale doba vládnutí se chýlí ke konci. A tak se pan Pecina poohlíží, kam by se zase upíchl. Není pochyb, že nad nabídkou ČSSD kandidovat v Praze v parlamentních volbách dozajista zajásal. Hlady nezemře, rýsuje se místo poslance a v případě úspěchu socialistů by si asi i prodloužil pobyt v „kachlíkárně“ na pražské Letné.

Nevím, ale já být předsedou Paroubkem, asi bych se velmi rozmýšlel, zda takového zprofanovaného kariéristu nabídnout voličům. Jeho nenasytný výraz hovoří za vše. Jelikož jsem ale předsedou Dělnické strany, takový krok vítám. Znechucení voliči mají opět o důvod víc, proč volit právě nás.   

Tomáš Vandas, 2. února 2010

Tento článek najdete na Facebooku Tomáše Vandase

webarchív