VANDAS: Covidové volby postrádají regulérnost

Vandas_26 9. září 2020 V dnešní covidové hysterii, která každým dnem stále více hýbe českou společností, se dá už nyní s jistotou konstatovat, že podzimní volby do krajských zastupitelstev postrádají regulérnost.

Proč? Především z důvodu, že mediální masáž dnes a denně straší spoluobčany hrozbou nákazy, chrlí se čísla nakažených (kteří většinou nemají žádné příznaky), do toho opětovné zavádění roušek a nařízení hygieniků. Koronašílenství má žně.

Vláda sice nedávno schválila zákon o umožnění hlasování lidí umístěných v karanténě, ale stěží se bude moci zajistit plošné hlasování z karantény, zvláště v situaci, kdy je akutní nedostatek volebních komisařů s ohledem na epidemiologickou situaci, a roli hraje i obyčejný lidský strach.

Vinou mediální hysterie, živené i "červeným svetrem" ministra vnitra Hamáčka, a to zejména ve vztahu k seniorům, jakožto podle hygieniků nejvíce ohrožené skupině obyvatel, lze očekávat, že mnoho voličů si nakonec svoji účast ve volbách s ohledem  na COVID-19 pochopitelně rozmyslí, a celkový výsledek tak bude výrazně zkreslen.

Vždy se ptejme, komu zastrašená a poslušná společnost vyhovuje. Dnes je to covid, zítra to může být zase něco jiného. Nejde o roušky, ale o naši svobodu.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

webarchív