VANDAS: ČT by potřebovala deratizaci

Ct 9. dubna 2021 Ředitel České televize Petr Dvořák má co vysvětlovat. Radní ČT Hana Lipovská ho obvinila ze střetu zájmů a na jednání rady s sebou přivedla policisty, svojí ochranku. Paní Lipovská uvedla, že pan Dvořák objednal školící služby pro ČT u firmy Gopas, kterou spoluvlastní. Z logiky věci to není normální a v každé fungující společnosti by ředitel dostal padáka, a nikoliv zlatého.

U nás je to jiné. Na radní Lipovskou okamžitě začali útočit samozvaní „ochránci demokracie“, prý jde o ohrožení nezávislosti televize atd. Vždyť to známe z přelomu let 2000 a 2001, kdy redaktoři ČT vyhlásili odboj proti legálně zvolenému řediteli jen proto, že nebyl z jejich hnízda. Na jejich podporu tehdy nocovali v budově televize ve spacácích politici v čele s Janem Rumlem. Od té doby se zdá, že si redaktorská klika veřejnoprávní médium privatizovala na vlastní.

V ČT vládne silná probruselská propaganda, o vyváženosti názorů si můžete nechat jen zdát. Redaktoři jsou v neohrožené pozici, oni určují, kdo je špatný a kdo dobrý. Prostě a jednoduše: Česká televize by potřebovala pořádnou deratizaci. Vyčistit důkladně Kavčí hory, vyházet zkorumpovanou bandu, zrušit koncesionářské poplatky a obnovit nezávislé zpravodajství.  

Mgr. Tomáš Vandas

webarchív