VANDAS: Devítkový rok

Dsc_0241-1_2 5. ledna 2019 Nový rok se pomalu rozjíždí a hodně z nás si při té příležitosti položí otázku, co nás v něm čeká. Určitě si hlavně přejme, abychom byli zdraví, protože to je to nejcennější, co v životě máme.

Z pohledu předsedy Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) vidím v tomto roce dvě důležité události: květnové volby do Evropského parlamentu a třicáté výročí pádu komunistického režimu.

Co se týká voleb do Evropského parlamentu, je jen na nás, jakou půjdeme cestou. Zda i nadále probruselskou, patolízalskou, s ohnutým hřbetem, tedy způsobem, jakým se prezentujeme od našeho vstupu do unie, anebo cestou suverenity, hrdosti a národního sebevědomí. Mnoho lidí říká, že volit nepůjdou, a tímto postojem chtějí dát najevo svůj odpor k Bruselu. Omyl. Tím, že zůstanete doma, jen umožníte současným elitám pokračovat v postupné demontáži národních států a přeměně Evropy v multikulturní chaos plný islamistů, teroristů a sociálních inženýrů, kteří nás postupně zbavují svobod. Názorný příklad je na Západě, tam už to jede naplno. I proto jsou evropské volby nejen možností dát jasný signál, že s tím u nás nesouhlasíme, ale také zamezit domácím kolaborantům a havlistům, aby dílo zkázy dokonali i u nás.

DSSS, jako strana s národním postojem a programem, se evropských voleb samozřejmě zúčastní a chce být nadějnou alternativou pro zklamané voliče všech parlamentních stran.

Od tzv. Sametové revoluce uplyne letos třicet let. Pamětníci jako já si vybavují to nadšení, optimismus a soudržnost společnosti. Co nám z toho dnes zůstalo? Nic. Vydrancované hospodářství a rozkradený stát, zklamání, sobectví, konzumní hodnoty. Na tom všem se podílela nová polistopadová garnitura v čele s Václavem Havlem. Totalitní liberálně demokratický režim však využije tuto příležitost k dalšímu vytváření kultu „geniálního dramatika“ a ke lžím o tom, jak se máme svobodně, demokraticky a krásně.

O stavu naší „demokracie“ se mohou přesvědčit všichni, kteří s ní nesouhlasí. Fanatickými sluníčkáři a uměleckou frontou jsou za podpory politických neziskovek častováni nejrůznějšími nadávkami a přívlastky, a kdyby mohli, tak by došlo i na lynčování. Taková nenávist je ke všem, kteří ještě používají zdravý rozum a nenechají se ošálit mediálním lhaním. Každý takový člověk je totiž pro ně a jejich plány nebezpečný.

Žijeme v nelehké a hektické době. Je na nás všech, jaký bude nejen tento devítkový rok, ale budoucnost naší země a dalších generací. A já bych si přál zemi čistou, bezpečnou, prostě českou.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS 

webarchív