VANDAS: Jak vidím rok 2020

Img_2046_12 2. ledna 2020 Protože první den v novém roce bylo nějak přepolitizováno a kdekdo pronášel a zveřejňoval svoje projevy, dal jsem si pauzu a oslovuji vás až dnes.

Každý z nás si většinou klade otázku, co nový rok přinese, co ho čeká. Když to vezmu z toho osobního hlediska, přál bych si zejména, abychom neztráceli zdravý selský rozum. Nevím jak vám, ale já si někdy připadám jak v absurdním divadle. Různí pošuci, blázni, klimacvoci a propagátoři nejrůznějších úchylek nás díky médiím obklopují a jejich hlas je tak intenzivní, že normálnost je prakticky neslyšitelná. Věřím ale, že se to dá ještě zlomit a vrátit do tradičních kolejí.

Z politické roviny si přeji, aby v letošních krasjkých volbách uspěly strany, prosazující národní hodnoty, Mezi ně patří i naše dělnická strana, která tento měsíc oslaví již 17 let svojí existence. Za tu dobu jsme vykonaly pro naši zemi hodně. A možná si někteří politici, kteří se dnes hlásí k vlastenectví a národním myšlenkám, ani neuvědomují, že ta cesta byla hodně trnitá a její prošlapání těžké, a že jejich současný úspěch je i tak trochu díky nám.

Za sebe mohu jen dodat, že mi nejde o nějaké posty a funkce. Jde mi o naší zemi, která bude stále častěji terčem různých snah o převrat, který má přinést větší podřízenost Bruselu a totální ztrátu posledních zbytků suverenity. Vidíme to v ulicích, kdy nenávistní "demokraté" verbálně útočí na výsledky voleb a nejraději by dosadili loutkovou vládu, o které by rozhodovaly nadnárodní "neziskové" korporace.

Za této situace je čím dál nezbytné, aby vlastenci, národovci či nacionalisté, jak chcete, táhli za jeden provaz, nebáli se jeden druhého jen proto, že ten či onen má větší cejch extremisty. Když se toto podaří, je to dobrý základ jak uspět proti liberálům, neomarxistům a kolaborantům. To vidím jako hlavní úkol pro rok 2020.

Váš Tomáš Vandas

webarchív