VANDAS: Konec segregace? Ne tak docela

20210325_121311_4 3. února 2022 Vláda oznámila, že s platností od 9. února 2022 ruší povinnost prokázat se certifikátem o očkování či prodělání covidu při vstupu do restaurací, služeb, na kulturu a sportovní akce. Učinila tak bezprostředně po rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který označil takový požadavek u restaurací a hotelů za nezákonný. A zcela nepochybně přispěl i tlak ulice, tedy demonstrace a stoupající naštvanost lidí na trvající nesmyslné restrikce.

Dá se tedy považovat rozhodnutí vlády za konec segregace občanů? Ne tak docela. Především je potřeba si uvědomit, že vláda si v legislativní nouzi prosadila schválení novely pandemického zákona, tedy obdobu nouzového stavu, aby mohla kdykoliv podle potřeby vše zavírat, podniky, služby, i lidi do karantény pouhou sms zprávou. Totalitní nástroj jak vyšitý. Dále u nás přetrvává nesmyslnost nařízení nošení respirátorů ve vnitřních prostorách a omezení účastníků na sportovní či kulturní akce.

I dál proto musíme tlačit na vládu, aby došlo ke zrušení všech covidových šíleností, které za poslední dva roky zdevastovaly naší společnost, zlikvidovaly tisíce živnostníků, a omezily osobní svobodu. Boj ještě neskončil.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS 

webarchív