VANDAS: Migrace legální či nelegální? Smrtící invaze

Tomas-vandas-2 11. května 2018 V připravovaném vládním prohlášení koalice ANO a ČSSD se objevují na první pohled zajímavé pasáže. Například ta o boji s nelegální migrací a odmítání migračních kvót.

Problémem však je, že se v tichosti ze strany Evropské unie, a za plného souhlasu české vlády (zatím v demisi), připravují kroky, které mají nelegální migraci změnit na legální.

Ve středu 2. května se v marockém městě Marakéši uskutečnila 5. ministerská konference euro-afrického dialogu o migraci a rozvoji, který je označován jako Rabatský proces. ČR na jednání zastupoval ministr vnitraLubomír Metnar (ANO). Na této konferenci došlo k podepsání dokumentu, kde se například uvádí, že smluvní strany by se měly zavázat k tomu, že odbourají překážky bránící v migraci nejen uprchlíkům postiženým válkou nebo politicky pronásledovaným, ale i ekonomickým migrantům. Tedy těm, co se pouze přesouvají „za lepším“ do vyspělých zemí. Státy by se vlastně dobrovolně vzdaly ochrany svých hranic.

Pokud se tedy hovoří pouze o nelegální migraci, je to faleš, protože za chvíli už žádná nelegální migrace vlastně být nemusí. Bude jen ta oficiální, povolená, legální. A to je podvod nejen na voliče, ale hlavně zrada na vlastní zemi a proti vlastním občanům. Nechci být špatným prorokem, ale obávám se tohoto vývoje.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

webarchív