VANDAS: Nedávejme seniorům cejch!

Dsc_0079-1_2 5. října 2020 V souvislosti s výsledky krajských voleb se často objevují názory, že Andreje Babiše drží u moci hlavně důchodci, kteří se nechávají uplácet a ničí prý tak budoucnost mladé generaci.

Předně je potřeba zdůraznit, že čas měří každému stejně bez rozdílu. Je to asi ta jediná spravedlnost na světě. Každý jednou zestárne, i ten, co si myslí, že bude mladý na věky. Senioři jsou lidé, kteří většinou celý život poctivě a tvrdě pracovali. Budovali bohatství n...aší země, které se po listopadu 1989 rozkradlo a zmizelo v kapsách hochštaplerů, korupčníků a podvodníků.

Odchodem do důchodu se většině lidí zhoršila ekonomická a sociální situace. Hlavně starodůchodcům, jejichž penze jsou v souvislosti s náklady na bydlení a cenami potravin a energiemi směšné. Polistopadové vlády jim pak povětšinou přidávaly valorizaci v desetikorunách, což byl naprostý výsměch.

Lze se pak divit, že někteří senioři dají svůj hlas tomu, kdo jim přidá tisíce korun? Asi ne. A není to ani korupce, ani uplácení, je to prostě logická reakce skupiny občanů, kteří se často cítí jako nepotřebná součást naší společnosti.

Neodsuzuji nikoho, protože nevím, jak já bych se rozhodoval v jejich kůži. Naši senioři si nezaslouží cejch těch špatných, ale naopak uznání, úctu a hlavně lidské zacházení. Věřím, že všichni rozumní lidé pochopí, jak svá slova myslím.

Mgr. Tomáš Vandas

webarchív