VANDAS: O národním sjednocování

Dsc02022 13. října 2021 Po volbách se sociální sítě zaplnily statusy, jak je škoda, že vlastenci nebyli ve volbách jednotní. Někteří diskutující obviňují Volný blok, další zase SPD, jiní viní Vandase a DSSS, zbytek všechny a všechno.

Předně je potřeba si už konečně uvědomit, že SPD se spojovat a spolupracovat s nikým nechce. Chtějí jen voliče jiných stran, nikoliv se scházet a jednat s jejich představiteli. To mi telefonicky potvrdil tajemník předsedy Okamury pan Ledvinka slovy: „To víte, pan předseda se bojí těch nálepek extremistů.“ Na to jsem mu odvětil, že oni jsou v očích médií a bruselských kolaborantů stejnými extremisty, jako my. Představa, že se od vás někdo distancuje a vy ho podpoříte veřejně, je naivní.

Stejně tak je naivní myslet si, že všichni ostatní nebudou kandidovat, aby SPD vydláždili cestu. To jsem udělal v těchto volbách pouze já a dělnická strana ve spolupráci s Volným blokem. Ostatní, kteří se mohli rovněž přidat k Volnému bloku, neupozadili svoje ega a „důležitost“, i když bylo dopředu jisté, že jejich volební zisky budou v desetinách procenta. Namísto toho se například předseda Národní demokracie Bartoš opět uchýlil k jeho tradičním podrazům, kdy se pokoušel přetahovat kandidáty DSSS. Když jsem mu to důrazně vytkl osobně na setkání v Příčovech, jen něco zakuňkal, že to přeci tak nemyslel, a že to jsou jen takové šťouchance. A pak se vyplakával na svém profilu, že jsem prý byl hysterický a že už tedy záchranné laso podávat DSSS nebude. Co na to říct? Blázen.

Znovu jsem se tak v těchto volbách přesvědčil, že většinou se férově chovají ti, kteří mají mediálně vypálený cejch. Ke spolupráci s Volným blokem, s Lubošem Volným, Marianem Bojkem a Janou Volfovou nemohu říct nic špatného. Naopak.

Pokud chce národní scéna hovořit o spojení, pak je potřeba si přiznat, že nikdy nedojde ke spojení všech. Můžeme ale udělat maximum proto to, aby to spojení bylo co nejširší a nabídka pro voliče byla maximálně ze dvou či tří stran. Já osobně jsem pro tuto věc udělat hodně velký ústupek, a nelituji toho. Současně také vím, s kým mohu a nemohu do budoucna počítat, A to mi věřte, je cenné poznání.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

webarchív