VANDAS: Pozor na čísla a jejich kombinace

Vandas_22 30. ledna 2020 Včera jsem byl podpořit u soudu Mariana Kotlebu, který je obžalován za předání charitativních šeků se sumou 1488 eur. Marian je můj dlouholetý kamarád, a tak mi není lhostejné, že je před soudem. A absurdnost této justiční zlovůle dokresluje skutek, proč tam je. Za pomoc sociálně slabým. Předané šeky prý skrývaly tajné neonacistické symboly formou částky, která na nich byla uvedena.

Normální člověk si asi klepe na čelo, co je to za blbost. Ale není. Bohužel. Je to realita dnešní tzv. demokracie, která by nejraději pozavírala všechny, co jdou proti proudu dnešního vidění světa. A u Mariana je to umocněné ještě o to více, že je velkým favoritem na vítězství ve volbách, které Slovensko čekají na konci února.

Soudy za čísla a jejich kombinace známe však i u nás. Odsuzování lidí za čísla 14, 18 nebo 88 bylo v posledních deseti letech celkem časté. A nejenom za čísla.

Pozor by si tedy měli dát všichni na čísla a jejich kombinace, která používají. Třeba i slovenský herec Milan Lasica má se slovenskou RTVS uzavřenou smlouvu na 1488 eur. Je to tedy jasný extremista. Inu, totalita utahuje šrouby. Fest a co nejpevněji. Bylo by načase je zase povolit.

Mgr. Tomáš Vandas

webarchív