VANDAS: Proč kandiduji v Bílině

Dsc_0239-1_3 19. července 2022 Včera jsem oficiálně oznámil kandidaturu v Bílině v podzimních komunálních volbách a mnozí jste se dotazovali, proč jsem vlastně zvolil toto město. Předně chci říct, že jsem v letošních volbách neměl v úmyslu kandidovat, ani v komunálních, ani v senátních. Zhruba před dvěma měsíci jsem byl osloven skupinou bílinských občanů, zda bych nevedl jejich kandidátku do místního zastupitelstva. Bylo to v době, kdy v Bílině začaly gradovat problémy s nepřizpůsobivými občany. Znovu zopakuji: s nepřizpůsobivými. Není to, a nikdy nebylo, o barvě pleti. Je to jen o tom, zda je člověk slušný a dodržuje zákony, nebo ne.

Po delším přemyšlení a váhání jsem nakonec na nabídku přistoupil a byl nominován na lídra uskupení ČISTÁ A BEZPEČNÁ BÍLINA. Určitě nebudu nyní tvrdit, že mám v Bílině rodinné kořeny, že jsem tam od dětství jezdil, a hrát si na jakéhosi bílinského patriota. To by bylo falešné. Jde mi ale o lidi, co tam žijí, stejně tak jako o všechny slušné v naší zemi. Vždyť co je na tom špatného, požadovat po volených zástupcích, aby dbali na pořádek, bezpečnost, eliminovali dealery drog a chránili slušné občany? Není mi lhostejné, že se tak neděje.

Samozřejmě, že už slyším hlasy, že se s tím nedá nic dělat, že se stejně nic nezmění atd. Nesouhlasím. Když se chce, všechno jde. Doporučuji všem skeptikům, aby se zajeli podívat do nedalekého Duchcova, kdy se bývalé ghetto proměnilo za posledních osm let v čisté a bezpečné město. A to i díky mým lidem, kdy jsme ve vedení města již dvě volební období.

Rezignace na změny k lepšímu tedy není na místě. Pokud to cítíte podobně jako já, pojďte nám to pomoci změnit. Bílina, stejně jako každé jiné české město, si to zaslouží.

Mgr. Tomáš Vandas

webarchív