VANDAS: Rouška jako náhubek

20210325_121311 12. března 2021 Podle ministra zdravotnictví Blatného je nutné mít roušku nasazenou vždy, i když je člověk na ulici sám. On sice ví, že je to nesmysl, ale nechce mít, podle svých slov, žádné výjimky.

 Všimli jste si, jaký prodělala rouška za poslední rok vývoj? Loni touto dobou si je lidé šili, dávali svým známým a ukazovali soudržnost. „Covidový expert“ Prymula zdůrazňoval, jak je lepší mít látkovou roušku než respirátor, který prý neochrání. Uběhl rok, látkové roušky se zakázaly, mohou se nosit jen ty, které si koupíte, a ve vnitřních prostorách je povinný respirátor.

Jsem pro svobodné rozhodnutí každého člověka. Chceš ji nosit? Tvoje věc. Chceš mít dvě na sobě nebo dva respirátory? Tvoje věc. Chceš mít skafandr? Tvoje věc. Ale nenuťte k tomu ty ostatní. Nevím, proč bych měl na ulici, kde jsem sám, nosit roušku. To odmítám a nedělám to.

Upřímně, vidím roušku jako symbol náhubku. Policie zaklekává na lidi, co je na ulicích odmítají, šíří se nenávist a netolerance. Jako národ se pak těžko můžeme semknout a domluvit na odstranění bolavých vředů na těle naší společnost. A pomalu naskakují další, pirátské…

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

webarchív