VANDAS: Roušky, politika, Čína

Img_20160703_144721 18. března 2020 Zdá se, že nedostatek roušek by měl být nejpozději do konce týdne jednorázově vyřešen dodávkou třiceti milionů kusů z Číny. Tato země je totiž prakticky dnes jediná, která dokáže vyrobit a dodat takové množství. A to v době obrovské poptávky po zdravotnickém materiálu po celém světě.

Nemělo by asi zapadnout, že Česká republika dostane takové množství roušek v rekordně krátkém čase i díky naší zahraniční politice, reprezentované vládou a prezidentem Zemanem. Právě díky prezidentovi a za pomoci šéfa česko-čínské komory Jaroslava Tvrdíka se celá věc zdárně podařila vyjednat. Můžeme mít na jmenované osoby, jako na veřejně činné, různé názory, ale v tomto případě jim zásluhu nikdo upřít nemůže. Zdraví občanů je přednější, a politické postoje či kontroverze z minulosti ustupují do pozadí.

Nebo si snad myslíte, že by nám Čína něco dodala, kdyby o tom měl jednat pražský primátor Hřib? A hlavně si zase všichni, až to půjde, vyvěste tibetké vlajky na radnice. To nám všem ohromně pomůže.

A na závěr: držte se v této době a určitě vše zvládneme!

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

webarchív