VANDAS: Testování jako začátek očkování a čipování?

Dsc_0251 5. března 2021 Zaměstnanci firem zažívají novou dobou. K pracovním povinnostem jim vláda přidala další: povinné (samo)testování. Právníci si nyní lámou hlavu, jak to zasadit do právního rámce, protože pracovní smlouva nic takového po zaměstnanci nepožaduje a nepřikazuje. Ale i to se jistě vyřeší. V rámci „covidismu“ jde vše. Musí.

Někdo si možná řekne, že se vlastně nic neděje. No tak se jednou za týden nechám otestovat. Já se však obávám, že to je jen začátek. Další krok může být povinné očkování pod hrozbou ztráty práce, což je logicky pro drtivou část lidí v dnešní nejisté době zásadní otázka. No a jako poslední krok může být povinné čipování. Odůvodněné, že to je vlastně pro naše dobro. A k tomu zrušíme peníze v hotovosti, samozřejmě z hygienických důvodů, aby bylo hezky pod kontrolou, co si člověk kupuje, za co utrácí. A když bude dotyčný zlobit, dostane třeba na deset dní nákupní ban. Vždyť to známe ze sociálních sítí…

Zdá se vám to jako fantasmagorie či konspirativní nesmysly? Možná by se chtělo zamyslet nad tím, kolik zdánlivě před časem nesmyslů či konspirací již našlo své naplnění.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS    

webarchív