Vlastenectví, nebo nenávist a závist?

Projev_3 18. července 2021 Někomu jsem sympatický, jinému ne. To je celkem logické a normální. Co ale normální není, to je útočit na vlastenecké strany a hnutí, i když nepřátelé jsou úplně někde jinde, než v našich vodách. A ani není férové prostřednictvím sociálních sítí šířit dezinformace a lži, aniž jsou podložené důkazy.
Nejnověji se to děje Volnému bloku, kdy někteří rádobyvlastenci vidí, že by toto hnutí mohlo být ve volbách úspěšné, a oni u toho nejsou. A tak špiní. Jen oni jsou přece persony pravého vlastenectví a tak nabídka na sedmé či jiné místo na kandidátkách Volného bloku nemohla uspokojit ego velkých mudrců a filosofů. Proto odmítli. A hnojomet se spustil takovým způsobem, že i redaktoři České televize by pukli závistí.
Pro případné kritiky výše uvedených řádek doplním, že já jsem se dobrovolně kandidatury vzdal ve prospěch společného cíle. A vím, že lidé z naší strany, kteří na kandidátkách VB jsou, budou pracovat taky pro společný cíl: za svobodu a suverenitu, proti nové totalitě.
Byl bych rád, aby takovým způsobem uvažovali všichni, kterým ještě nenávist a závist nezatemnila mozek úplně.
Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

webarchív