VZPOMÍNKA: 10 let od rozpuštění DS

Ds 18. února 2020 Včera uplynulo 10 let od chvíle, co byla polistopadovým režimem soudně rozpuštěna Dělnická strana (DS).

Za doposud třicet let trvání tzv. demokracie to bylo poprvé a taky naposled, kdy byla takto zlikvidována politická strana. A proč? Jednoduše z toho důvodu, že režim byl zaskočen nečekanou a vzrůstající podporou strany, která byla mimo jeho kontrolu a vyrostla odzdola.

Dnes, po deseti letech, přiznávám vinu. Ano, jsme vinni tím, že jsme jako první šli do ulic a zastali se slušných občanů vůči nepřizpůsobivým gaunerům. Jsme vinni, že jsme chtěli prosazovat práva a povinnosti pro všechny, bez rozdílu barvy pleti. Jsme vinni, že jsme jako první varovali před nebezpečím migrace a zkázou, která z tohoto jevu může vzejít.

Tolik jen namátkou našich provinění, která jsme způsobili tomuto výjimečně demokratickému a spravedlivému státu, který nikdy nezvýhodňoval menšiny a hájil jen a jen slušné a poctivé občany.

Ale vážně. Já osobně mám čisté svědomí a nikdy bych nic z toho, co jsme prosazovali, neustoupil ani o píď. A soudit nás spravedlivě bude jen historie.

Mgr. Tomáš Vandas

webarchív